Škola kávy

LEKTOŘI - ŠKOLA KÁVY /

Joseph A. Rivera    

Joseph A. Rivera

Kurz:

Joseph A. Rivera
Vedoucí odboru Vědy a Technologií

Ukončil Kalifornskou Státní Polytechnickou Univerzitu s titulem z odboru Chemie potravin. Joseph posléze začal spolupracovat s neziskovou vzdělávací výzkumnou organizací - Institutem Kvality Kávy (CQI - Coffee Quality Institute). V době práce s CQI spojoval svoje znalosti z chemie s praktickou vědeckou disciplínou o kávě, aby lépe porozuměl pojmu kvality kávy. Jeho práce mu umožnila obsadit klíčovou pozici ve vypracování několika mezinárodních certifikačních programů včetně Q - program, Sdruženi Pražičů (Roaster Guild), WBC (Word Barista Championship), a také řadu jiných certifikačních programů SCAA.

V roce 2001, Joseph obsadil pozici vedoucího odboru Vědy a Technologie v SCAA (Speciality Coffee Association of America) a pracoval jako jejich interní kávový vědec a vedoucí informačních technologií. Sloužil jako hlavní technický expert odborného kávového průmyslu (speciality coffee industry) ve věcech týkajících se kávové vědy, chemie a technologie.

Joseph byl také častým technickým přispěvatelem do několika obchodních publikací a byl představen v pořadu Káva (Coffee) na kanálu History Channel, v národním veřejném radiu (NPR - National Public Radio), Australské Vysílací Korporace (ABC - Australan Broadcasting Corporation), BBC (British Broadcasting Corporation), a také na několika mezinárodních konferencích. V roce 2004 zahájil www.coffeechemistry.com - vědecký informační portál specializovaný na podporu vědy o kávě. Od doby zahájení se okamžitě stal největším technickým informačním portálem kávy (speciality coffee) s tisícemi registrovaných uživatelů.

V roce 2009 po dekádě v průmyslu kávy (speciality coffee industry), Joseph opustil SCAA, aby založil Coffee Inteligence, nezávislou technickou poradenskou firmu věnující se testování kávy, školení, a oslovování budoucích potřeb průmyslu využívající jak vědu, tak i technologie. 

 Hlavní partneři, Partneři soutěžíKontaktujte nás
  • Facebook
  • Fotogalerie
  • RSS

EVANEK Web Design Studio 2011 © Škola kávy s.r.o. | Poděbradská 56/186, Praha 9 | Tel.: +420 271 743 180