Škola kávy

O NÁS /

Kdo jsme 

Profil firmy

Škola kávy

První Škola kávy v ČR pro vás provozuje školící centrum dobře dostupné MHD a s možností parkování.

V současné době jsme největší Školou kávy v ČR s nejširší nabídkou kurzů a seminářů. Naši absolventi patří k nejlepším v oboru. 


Škola kávy staví na stabilních základech.

V oboru kávy pracujeme aktivně od roku 1995 kdy jsme provozovali vlastní pražírnu a obchod s kávou, v roce 1998, kdy vznikla mezinárodní kávová asociace  SCAE  jsme byli mezi jejími prvními členy a obrat v naší činnosti nastal v roce 2003, v němž jsme se jako koordinátoři SCAE pro ČR (dnes SCA – Speciality Coffee Association) ujali založení a organizace Mistrovství baristů ČR, soutěže Mistr kávy a na ni navazujících soutěžních kategorií. Pro zachování objektivity a nestrannosti soutěží jsme obchod s kávou opustili a začali se věnovat edukační činnosti a organizaci Mistrovství baristů ČR, které jsme realizovali do roku 2013, našimi absolventy jsou dnes již stovky domácích milovníků kávy i úspěšných baristů, pražičů a dalších školitelů.

V roce 2007 jsme byli vyhlášeni v rámci SCAE nejlepšími koordinátory a o dva roky později, bylo toto ocenění korunováno krásným výsledkem našeho reprezntačního týmu baristů, vítězů jednotlivých národních soutěžních kategorií. Reprezentanti ČR v roce 2009 vybojovali na World Barista Championship (WBC) svými skvělými výsledky 7. místo v hodnocení národů z celkového počtu 52 zúčastněných zemí.

V roce 2010 navázal na naši práci nový koordinátor SCAE pro ČR a navíc jsme založili v České Barmanské Asociaci (CBA) sekci pro baristy Mistr kávy a od roku 2013, kdy jsme organizaci soutěží předali CBA se již věnujeme pouze dalšímu prohlubování našich znalostí, poradenství a edukační činnosti v oboru kávy.

 

 

SCA - člen 115 od roku 1998Hlavní partneři, Partneři soutěžíKontaktujte nás
  • Facebook
  • Fotogalerie
  • RSS

EVANEK Web Design Studio 2011 © Škola kávy s.r.o. | Poděbradská 56/186, Praha 9 | Tel.: +420 271 743 180