Škola kávy

SEMINÁŘE, ŠKOLENÍ BARISTŮ /

ETIOPIAN COFFEE TOUR

     po zkušenostech s cestami na kávovníkové plantáže do Latinské Ameriky, Afriky i na Dálný Východ  jsme připravili cestu a program nabitý nejen kávou pro každého, kdo ji touží poznat od samého počátku její cesty. Zemí vyvolenou se pro tuto coffee tour stala právě Etiopie, kde jsme již se skupinou cestovali.

Délka pobytu: 12 dnů + cesta

Počet účastníků: 8 - 12 osob

Termíny poznávací cesty ETIOPIAN COFFEE TOUR:

? PODZIM 2021  -     při obsazení 10 účastníky

Podrobnější informace si vyžádejte prostřednictvím emailu: stepanka@skolakavy.cz

 Přesun po Etiopii terénními vozy  Květy kávovníků jejichž jasmínová vůně doslova omámí

     Pokud milujete kávu a chcete se o ní dozvědět co nejvíce, neměli byste ze svých plánů o poznávání této kouzelné plodiny vynechat kolébku kávy - Etiopii, protože pokud by některá země Afriky měla hýřit nejrůznějšími nej…, asi to bude právě Etiopie, země, která nikdy nebyla kolonizovaná a zachovala si jako jediná v Africe nejen vlastní písmo, ale i kalendář, a dokonce i měření času. Země s obrovským etnickým a kulturním bohatstvím vás může zaskočit  svými kotrasty, ale zcela jistě také okouzlit širokým záběrem pohledů nejen na život samotný, ale také na kávu v mnoha podobách, na její pěstování, zpracování i konzumování. Etiopský kávový obřad nadchne a v mnohém jistě také překvapí mnohé z vás.

Zelené plody kávovníku Třídění kávy Etiopské madony
     Přírodní bohatství Etiopie už jen doplňuje mozaiku lákadel této země a tak se vedle kávy seznámíte také s řadou dalších plodin a koření, větší africká zvířata byste našli asi už jen v několika národních parcích, ale pro kafaře ornitology je Etiopie doslova rájem :-). Můžeme zde potkat až 850 druhů ptáků, z toho mnoho endemických.
Turistický ruch v Etiopii je dosud minimální a turistická infrastruktura je prakticky nulová. Etiopie je tedy doslova rájem pro cestovatele, kteří preferují poznání před komfortem.

Pražení kávy při etiopském kávovém obřadu   

Cestou na plantáže Genetická banka na Botanické univerzitě Zralé kávovníkové plody  

Na cestě za kávou navštívíte vyhlášené oblasti pěstování kávy i místo, kde byla káva dle tradice objevena jako nápoj :-). Cesta z Addis Abeby bude pokračovat do těchto oblastí:

  • bývalá provincie Kefa
  • plantáže v Seka
  • plantáže v Bebeka a Mizan Teferi
  • přesun do provincie Sidamo

to vše doplněno o překrásnou přírodu, tradiční pokrmy, nápoje i přívětivé lidi.

Okouzlující lidová architektura Vykládka a vážení kávy

 Čištění kávy Sušení kávy na platech - teď zrovna je káva ukryta před počínajícím deštěm 

Více fotografií, byť i tyto jsou pouze skromnou ochutnávkou této cesty, naleznete - zdeHlavní partneři, Partneři soutěžíKontaktujte nás
  • Facebook
  • Fotogalerie
  • RSS

EVANEK Web Design Studio 2011 © Škola kávy s.r.o. | Poděbradská 56/186, Praha 9 | Tel.: +420 271 743 180