Škola kávy

Škola kávy

PŘIRAVUJEME PRO VÁS NOVÝ WEB. ZÁJEMCI O KURZY, PROSÍM KONTAKTUJTE NÁS PŘÍMO NA TEL.: +420 271 743 180 NEBO PŘES ELEKTRONICKU POŠTU stepanka(at)skolakavy.cz
První Škola kávy v ČR pro vás má k dispozici školící centrum,  dobře dostupné MHD a s možností parkování.

V současné době jsme největší Školou kávy v ČR s nejširší nabídkou kurzů a seminářů. Naši absolventi patří k nejlepším v oboru.

 

 • Od keře až k espressu - základní kurz pro každého, kdo potřebuje zvládnout obsluhu espresso kávovaru
 • Latte Art - naučí vás zvládnout správnou techniku práce s mlékem a základy techniky latte art
 • Pražení a degustace - ideální pro každého, kdo hodlá vstoupit do světa pražení kávy
 • Domácí příprava kávy - provede vás nejčastějšími způsoby přípravy kávy v domácnosti

 

 

 

Naším posláním je nejen zvyšovat úroveň baristů po stránce teoretické i praktické, ale také poskytovat nestranné a co nejkvalitnější služby v gastronomii i mimo ni.  

 

 

KÁVA NA TALÍŘI

Atraktivní nabídka Školy kávy pro skupiny.

Jde o zážitkovou akci, kdy je podáváno obvykle 7-mi chodové degustační menu jídel s kávou, nejčastěji je Káva na talíři realizována pro skupiny do 14 účastníků, ale je možné přizpůsobit tento program i požadavku větší skupiny podobně, jako tomu bylo na charitatním večeru, jehož sestřih můžete shlédnout na níže uvedeném videu.

Video (zde ) ze speciální akce pro větší počet účastníků, celý výtěžek z večera byl poukázán na konto zemětřesením postižené Itálie.

 

 

Štěpánka Vantuchová Havrlíková

Štěpánka Havrlíková

Osudy tisíců bytostí obsažené v několika divotvorných krůpějích, jež se v útlém vodopádu chutí a vůní řítí na nevinně bělostnou stěnu, víra, um i touha, tím vším je pro nás káva…

Štěpánka Havrlíková

Roberto Trevisan

Roberto Trevisan

Příprava kávy je velké umění vyžadující odborné znalosti, vztah baristy ke kávě i jeho zájem podávat nápoje z kávy zákazníkovi v nejlepší možné podobě. Práce baristy je srovnatelná s výkonem herce: také on má své jeviště, na němž předvádí své nejlepší umění. Umění přípravy a podání kávy…

Roberto Trevisan


 

  • 11.11.2017

  DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VE ŠKOLE KÁVY - 15. 11. 2017 od 10:00 do 17:00 hod.

  srdečně vás zveme k prohlídce Školy kávy spojené s prezentací nové pražičky Petroncini a s kávou z nabídky zástupce kávy z Hondurasu pro Evropu s panem Gustavo A. Guillenem

 • 23.3.2017

  KÁVA NA TALÍŘI

  KÁVA NA TALÍŘI – UNIKÁTNÍ ZÁŽITKOVÉ VEČERY JÍDLA SNOUBENÉHO NEJEN S KÁVOU Škola kávy, Štěpánka Vantuchová Havrlíková a Roberto Trevisan poprvé v roce 2013 ve spolupráci s šéfkuchařem Riccardo Lucque uskutečnili v České Republice premiéru vaření jídla s kávou. Dnes, Škola kávy prezentuje ve spolupráci s profesionálními kuchaři tuto atraktivní novinku ve formě zážitkových večerů, ve svých upravených prostorách pro skupiny do 14 účastníků.

 • 22.12.2016

  Škola kávy vám přeje prožití krásných vánočních svátků

  Děkujeme Vám za dlouholetou přízeň a přejeme Vám šťastné a klidné prožití Vánoc i roku 2017 nad šálkem vždy dobré kávy. Za Školu kávy - Roberto a Štěpánka

 • 16.5.2013

  Interaktivní seminář - cupping plantážní arabiky z různých regionů Brazílie

  jedinečná možnost pro všechny kávové nadšence zúčastnit se dne 29. 5. 2013 ve Škole kávy semináře vedeného panem Bruno Souzem, prezidentem společnosti BECCOR - Brazilian Estates Coffee Corporation.

 • 18.3.2013

  Premiéra kurzu v Praze pod vedením světově uznávaného odborníka.

  S radostí Vás zveme na výjimečný seminář, který proběhne 1. května 2013 a bude věnován tématu „Úvod do disciplíny (vědy) o chemii kávy“. Lektor semináře je celosvětové uznávaný specialista z oboru Chemie kávy, zakladatel internetového portálu CoffeeChemistry, Vedouci odboru Vědy a Technologie SCAA (Speciality Coffee Association of America), Joseph A. Riviera, který přijede poprvé do České Republiky.

 • 7.6.2012

  Kurz mixologie - molekulární kávové koktejly - 27. 6. 2012

  od 13:00 do 18:00 hod. proběhne první kurz s italským mistrem barmanem Francesco Pietronim v prostorách Školy kávy. Cena semináře je 2.000,--Kč bez dph.

Hlavní partneři, Partneři soutěžíKontaktujte nás
 • Facebook
 • Fotogalerie
 • RSS

EVANEK Web Design Studio 2011 © Škola kávy s.r.o. | Poděbradská 56/186, Praha 9 | Tel.: +420 271 743 180